Spojit levné stěhování v Praze a vyklízení objektu do jednoho dne je možné, a není to nic neobvyklého. Velmi však záleží na perfektní organizaci práce. Jak by to mělo probíhat a na co byste neměli zapomínat?
Začněte s vyklízením – představte si, že vám zemřel příbuzný a vy jste dědic. Chcete se nastěhovat do příbytku po zemřelém, ale podmínkou je, že jej nejprve vyklidíte a odstraníte vybavení bytu a předměty, kterých se chcete zbavit. Máte několik možností – buď to provedete svépomocí, anebo tím pověříte vyklízecí firmu, anebo oslovíte stěhováky. V prvním případě to může být pro vás velké sousto a můžete to odnést i na svém zdraví. Vyberete li-si vyklízecí firmu, obvykle očekávejte pouze vyklízení, ale ne stěhování, které by se vám mohlo hodit, kdybyste potřebovali rovnou někam něco převézt. Stěhovací firmy se vám však budou věnovat komplexně, to znamená, že nejprve vyklidí byt od zbytečných věcí, a pak do něj navezou v rámci stěhování vybavení z vašeho bytu.
Otázkou dohody také může být rozmontování a sestavení nábytku, a to i takového, který je atypický. Kupříkladu vám stěhováci mohou do vyklizeného bytu nainstalovat kuchyňskou linku a přizpůsobit ji rozměrům stávající místnosti, a něco podobného mohou provést s vestavěnou skříní na míru. Zároveň mohou zapojit spotřebiče a osvětlovací tělesa, mohou namontovat žaluzie, garnýže, rolety, police, zrcadla a další bytové doplňky.
Nebezpečné odpady – jediné, na co byste měli dávat výjimečný pozor, jsou toxické, nebezpečné odpady, které se v bytě nachází. Měli byste je dát „bokem“ a stěhováky na ně upozornit, aby je odvezli do příslušných míst na specializovanou skládku. K nebezpečným odpadům patří paliva (nafta, benzín, olej, petrolej), barvy a laky, ředidla, výbušniny a střelivo, palné zbraně, chemikálie, čistidla, rtuťové výbojky, zářivkové trubice a skleněné tabule.